Багата карпатська палітра

Карпати , я вернуся до Вас ще не один раз. Ваше всевидяче око вразило мене з чистотою води. Водоспад Шипіт підкорив своєю величністю, недарма ж кажуть:” Вода камінь точить”. Кожен камінь , який лежить перед потоком , омивається нею. Так і людина має бути подібна цій життєдайній рідині: завжди шукати вихід, бо безвихідь лише ілюзія, створена мозком.

Термальні джерела, насичені корисними елементами. Чани у яких плавають різноманітні гірські трави , які віддають надзвичайний аромат. Два міста Ужгород і Мукачево славляться своїми непробивними замками та захоплюючими життєвим історіями їх господарів- Федора Корятовича та Ілони Зріні. За що людина може померти ? За ціні ресурси і … релігію. Остання у Карпатах -не наче річка має багато течій, але це не заважає людям створювати міцні союзи, рости і підтримувати власну культуру.

Всі українці люблять смачно поїсти, правда ж ? Гадаю, тутешні страви не залишать вас без уваги – торгоня( макарони особливого приготування), мадярські голубці( міні-голубчики). Смачнющий виноград з якого у селі Бене, що у перекладі з італійської означає- добрий , роблять смачне вино спадкові виноградарі, які розкрили деякі секрети вживання вина. Тепер я вмію пити його елегантно😁 Креативний ресторан ” Деца у нотаря” буде цікавий любителям політичних дискусій,які можуть під чарку розгорітися у таких масштабах , що дійдуть до Верховної Ради).

Буйволина ферма потребує тяжкої праці , любові до цих тварин,які дають цінне молоко високої жирності,яке ,на відміну ,від коров’ячого не містить казеїну. Сир там для гурманів, мені не дуже засмакував. Дорога запам’яталася краєвидами, історіями нашого керівника групи та різноманітними піснями і доповнюють цю Карпатську палітру діалекти:цімбор( друг), напудити (злякати)-, усе що вдалося запам’ятати😁. Та й туристичні гачки для туристів на які я попалася, придбавши мед з ісландським мохом. Купуючи вино,питайте рік збору урожаю, бажено не купувати виноградний напій у пластмасових пляшках, бо через деякий час пластмаса віддасть смак. Чим ближче до туристичного об’єкту, тим дорожчі будуть сувеніри. Будьте обережні, питайте у продавців в гідів, не поспішайте у виборі покупок. 

Оля Шкірпан