Блог з мережі. Як зробити наступний рік найкращим

 

Рівно 5 років тому, у цей період року, я переживав непростий час. Відчував, що мої кар’єра та життя зависли. Поняття не мав, що з цим робити.

Ззовні все виглядало добре. У мене був свій власний бізнес, квартира і хороший автомобіль. Але я не бачив перспектив. Я досі жив у рідному місті, та мені відверто набридло моє життя

Знайомо? У тебе нормальне життя, і все ж, це не так. Це – головний виклик 21-го століття. Наше існування безпечніше, ніж коли-небудь, і все ж, ми відчуваємо себе спустошеними.

Під кінець 2013 року моє розчарування наростало. Я почав звинувачувати все і кожного за почуття власного простою.

Повертаючись назад, мушу визнати, що я занадто драматизував ситуацію. Проте для кожної людини, яка коли-небудь відчувала себе безпорадною, це відчуття має значення. Коли ви відчуваєте, що нічого не можете зробити у своєму житті, ви не живете так, як мали б.

І це саме те, що й трапилося зі мною. Я падав духом. Особливо це відчувалося на Різдво. Був самотнім, що робило ситуацію ще гіршою.

Новий рік вирішив зустрічати у батьків. У святковий час мені було нудно, не хотілося нічого робити. Коли моя сім’я спробувала допомогти мені, я накричав на них, щоб ті залишили мене наодинці. Пішов у іншу кімнату, сів і почав жаліти себе.

Думав приблизно так: «Гляньте, як всі веселяться. А я сиджу тут, як невдаха. Ненавиджу своє життя».

Згодом я прийшов до тями. Зрозумів, що поводився як плакса. Якщо тобі не подобається ситуація – ти змінюєш її. Не варто жалітися. Варто брати ініціативу у власні руки.

Поставте ціль. Працюйте над нею щосили

Я знаю лише один шлях, щоб ти зміг взяти свою долю під контроль. Ти визначаєш ціль та починаєш працювати задля її досягнення щодня. Більше не жалієшся на життя. І ти не зупинишся, поки не досягнеш своєї мети. Потім ти ставиш нову ціль та повторюєш процес.

Якось так. Я робив це щороку з 2013 та моя успішність поступово зростала. У 2014 переїхав до Лондона та став працювати у великій дослідницькій компанії. У 2015 опублікував свою першу книгу. У 2016 кількість моїх підписників у мережі майже досягла позначки у два мільйони. У 2017 опублікував другу книгу, яка розійшлася тиражем у понад 15 тисяч примірників. На кінець 2018 року мої статті охоплювали аудиторію у понад півмільйона людей щомісяця. І я ціную кожного читача.

Кожен рік був кращим, аніж попередній. Це все тому, що я працював над досягненням свої цілей. За останні 5 років я також став сильнішим психологічно, прочитав понад 400 книг, купив квартиру та невеликий офіс, мій інвестиційний портфель має хороші показники, а понад 30% свого доходу я заощаджував.

І мій випадок не є винятковим. Я не є мільярдером чи особливо обдарованою людиною. Мої батьки – іммігранти, і я виріс у Нідерландах. Мені поталанило, що я жив у безпечній країні з хорошою системою освіти. Але решта – моя заслуга.

Я намагаюсь сказати, що кожна людина за відповідних обставинам має хороші перспективи. Що я маю на увазі? Ось моє бачення:

Ти розвив хороші навики, які допоможуть збудувати кар’єру, інвестував у власну освіту та зв’язки. У такому випадку тобі не варто хвилюватися над тим, чи матимеш роботу. Ти також отримуєш дохід більше середнього. Це все дає тобі більше свободи, щоб насолоджуватися життям без стресу.

І, звісно, ти хочеш вдалого приватного життя. Хороших стосунків з родиною, друзів зі спільними інтересами й щире кохання. Щоправда, я впевнений, що ти можеш бути щасливим і сам, незважаючи на те, що сам я в стосунках.

Як досягнути цього?

  • Перше – визнач ОДНУ ціль на кожну сферу свого життя. Я розділяю цілі так: навчання (які навички я хочу покращити?), кар’єра (чого я хочу досягти у своїй кар’єрі?), гроші (скільки я хочу заробити та заощадити?), стосунки (яким я хочу стати?). Постав амбіційні цілі, але водночас такі, щоб ти зміг їх досягти протягом року. Прагни більшого, але не цілься на недосяжні вершини.
  • Друге – зроби план. Як саме ти хочеш досягти своїх цілей? Зосередься на тому, що контролюєш, насамперед, на собі.
  • Третє – рефлексуй та коректуй цілі. Щовечора підсумовуй свій день та питай себе, що конкретно ти зробив сьогодні задля досягнення цілі. Ти читав книгу? Як саме намагався стати кращою версією себе? Ти працював? Якщо ні, то чому. Що ти можеш покращити? Є речі, над якими тобі варто попрацювати? Відслідковуй свій прогрес постійно. Якщо прогрес недостатній – коректуй цілі.

Цей процес є простим. Зусилля, енергії та концентрації не досить, щоб здійснити задумане. Не просто досягати амбіційних цілей. І ми всі знаємо, чому це так. Якби все було так легко – кожен би міг досягти, чого забажає.

Виріши бути інакшим. Постав ціль і справді працюй над її досягненням. Рік за роком твоє життя покращуватиметься. Що якщо у тебе не вийде досягти цілі? Не думай довго: став нову, а тоді повертайся до роботи.

 

Даріус Фороух
Оригінал статті

Підписуйтесь на нас у Telegram