Частинка Японії в Україні. В Ужгороді стартував фестиваль сакури (фото)

В Ужгороді розпочався фестиваль “Сакура-Фест”, приурочений до цвітіння символу Японії – сакури.  

Про це повідомляє кореспондент газети “П’ятниця”.

Наприкінці квітня Ужгород перетворюється на справжній райський сад, адже починає цвісти екзотична японська вишня − сакура. Ці дерева ростуть лише в Японії, кількох штатах Америки та на Закарпатті. Щороку, щоб побачити красиве природне явище, в Ужгород з’їжджаються тисячі туристів.

Саме в Ужгороді розташована найбільша в Європі Алея сакур, що простягнулася вздовж берега Ужа, на Православній та Київській набережних.

У цей час Ужгород узагалі перетворюється на квітковий рай, адже майже одночасно із сакурами починають цвісти магнолії, розпускаються квіти японської айви, яблуні Недзвецького, флоридської та китайської яблунь.

Як же ці екзотичні дерева опинились на Західній Україні?

Закарпатська легенда розповідає, що якось японці їхали з візитом до австрійського імператора Франца-Йосипа І і як подарунок везли сакури. Їхня дорога пролягала через Закарпаття, тому й на ночівлю посли зупинилися в Мукачеві.

Звісно, звістка про візит японців умить облетіла все місто. Вночі місцеві жителі вкрали саджанці японської вишні, а згодом під виглядом фруктових дерев продали в Ужгороді.

Відтоді й росте ця екзотична рослина в Ужгороді й радує око красивим рожевим цвітом, хоча й не дає плодів, як сподівалися закарпатці.

У програмі фестивалю “Сакура-Фест” :

– спортивні змагання,

– виставка писанок,

– фестиваль театрального мистецтва,

– безкоштовні екскурсії містом та винний фестиваль.

“Щороку місто Ужгород перетворюється на райську місцину, головною окрасою якої стають квітучі сакури. Для того, щоб милуватися цими пейзажами було не лише приємно, а й весело та смачно, у місті традиційно проводиться фестиваль “Сакура – Фест”, – говорять організатори.

“Сакура фест” триватиме з 12 до 27 квітня. Відвідати його та помилуватись цвітом екзотичних для України дерев можуть усі охочі.

 

Наталія Козак