Daily Courant: історія першої щоденної газети

11 березня 1702 року в Англії почала виходити газета Daily Courant, що стала першою щоденною газетою у світі.   

На сьогоднішній день для всіх нас щоденні газети – це норма, і ми навіть не задумаємось, що колись могло бути інакше. Натомість, у 1702 році – це був справжній прорив у майбутнє.

Після Славної революції (1689 р), прийнятті конституційних прав та скасуванні цензури англійці вирішили – саме час почати видавати газету.

Саме 11 березня 1702 року світ побачила перша регулярна щоденна газета, яка складалась з однієї сторінки з двома стовпцями тексту. Оргінальним був і перший її заголовок: «Лондон. Продається Е. Маллетом, сусідні двері з таверною Кінг‘з Арм у Фліт-брідж».

Однак вже після десятого випуску у нього були внесені корективи, у зв’язку зі зміною власника газети.

До речі, власниця газети Елізабет Маллет, мала намір публікувати виключно іноземні світові новини. Більше того, редакція обіцяла опубліковувати новини відразу ж після того, як вони були доставлені поштою. Так, газета була наповнена перекладами із голландських та французьких газет (до яких із часом додали оголошення).

На сьогоднішній день для нас це видається смішним, бо ми живемо в суцільній вседоступній у будь-який час інформації, але на той час це вважалось максимально оперативно та авторитетно. Тому англійці довіряли Daily Courant за швидке та неупереджене висвітлення актуальних суспільних новин.

Daily Courant виходила до 1735 року, а потім її було об’єднано з Daily Gazetteer.

Донині, ведуться суперечки стосовно першості цього засобу масової інформації. Адже існувала й німецька газета під назвою «Relation aller Fürnemmen und gedenckwürdigen Historien(«Повідомлення всіх видатних і пам’ятних історій»)», що виходила у  Страсбурзі ще з 1605 р.

Наразі дослідники зійшлись на тому, що перша газета була все ж випущена у Німеччині, однак, якщо говорити про регулярне щоденне видання, то Daily Courant у будь-якому випадку залишається поза конкуренцією.

 

Яна Грицаєнко

Підписуйтесь на нас у Telegram