Де слухати музику?

 

Якщо у Вас виникає це питання, запрошую прочитати статтю.

Після заборони ВКонтакті, всі не на жарт замислились над цим питанням.

До цього більшість (я також) слухали музику Вконтакті. Ніхто не переймався добре це, чи погано. Всіх це влаштовувало, бо можна було слухати улюблену музику безкоштовно.

Та люди зрозуміли, що халяви не буває і музика не є винятком з правил. Це хороший сигнал. Піратство починає викорінюватись. Хороший сигнал й для творців музики, бо тепер можна творити та знати, що за своє “дітище” ти отримаєш не тільки визнання фанів, а й матеріальну винагороду.

Є два варіанти легально слухати музику – КУПУВАТИ і СТРІМИТИ.

З першим все більш-менш зрозуміло.

Другий – складніший, але більш вигідний для простих смертних.

Модель стрімінгу полягає в тому, що ви не завантажуєте музику собі на комп’ютер, а слухаєте її безпосередньо з Інтернету.
Це чимось схоже на прослуховування музики Вконтакті, проте ця соціальна мережа на нелегальних засадах надавала цю можливість. При потребі автор або виконавець композиції міг звернутись до суду із проханням про заборону використання своєї інтелектуальної власності.

В Україні представлені декілька стрімінгових сервісів.

 

  • Apple Music – вважається найпрестижнішим стрімінговим сервісом. Він перший увійшов на український ринок. Зручно, що для користування не потрібно скачувати жодних додатків на телефон. На сервісі виходить багато ексклюзивних релізів, які більше ніде не знайти. Круті плейлисти зібрані співробітниками Apple.

Вартість: $4,99 індивідуальний, $7,99 сімейний (кілька пристроїв). Приємним сюрпризом є пробний період 3 місяці.

 

  • Якщо ви не фанат техніки від Apple, а від яблучного інтерфейсу кривитесь – є панацея. Google Play Music. Від початку він вбудований в будь-який Android-смартфон. Інтерфейс сервісу не зручний, а в порівнянні з Apple Music викликає відчуття повернення в минуле на два-три роки. Відкривається на будь-якому комп’ютері після входу в обліковий запис Google. Можна скачати додаток на IOS.

Вартість: 59 грн індивідуальний, 89 грн сімейний (до 5 осіб). Надається 1 місяць пробного користування.

 

  • SoundCloud принципово відрізняється від усіх інших сервісів. У ньому немає світових зірок, там не можна знайти дискографію Pink Floyd і т.д. Взагалі він створений скоріше для музикантів, аніж для слухачів. Проте в SoundCloud є те, чого немає в жодній із перелічених раніше платформ – прямий зв’язок між артистом і слухачем. Якщо говорити в контексті України, то саме на SoundCloud зібрана найбільша колекція українських артистів. А з відходом VK залишаться дві платформи для незалежних музикантів – SoundCloud і Bandcamp.

Вартість: безкоштовно.

 

Іван Музика