«Інноваційна весна 2018»: нестандартний погляд на науку

Львів це місто, яке завжди йде в ногу з часом. А інновації вже давно стали звичною появою у нашому житті. Сьогодні нікого вже не здивуєш ні портативними зарядними пристроями, ні годинниками, які можуть замінити мобільні телефони, навіть роботами, які впораються з хатніми справами.

Прогресивні люди зі своїми новими, цікавими поглядами й ідеями щодня руйнують стереотипи. Вони доводять, нам під силу абсолютно все. Тут діло залишається за «малим» – за бажанням.

Новітні проекти, старт-апи, майстер-класи, бізнесові тренінги дозволяють поглянути на світ іншими очима. Саме форум «Інноваційна весна-2018», що днями проходить у Львові, дає можливість подивитися на науку по-новому, відкрити для себе її можливості, переваги та перспективи. Унікальні 3-D принтери, альтернативні джерела енергії та навіть вентильований бронежилет для бійців АТО. Винахідники та інноватори зі Львова демонстрували, що у світі немає нічого неможливого. Організовує захід Національний університет «Львівська політехніка» спільно з Львівською міською радою і Tech StartUp School.

«Такий, знаєте, «бум» ідей, думок. Я думаю, що ті діти, які сюди прийшли і побачили, як їхні однолітки щось згенерували, придумали, у них з’являється бажання робити краще, більше, творити. Львів – це місто, де завжди багато творили і творять. Тому це місто, власне, яке я люблю. І Україна має бути такою. І Україна має творити. Тому що в сьогоднішньому світі без інновацій не вижити», – розповідає міський голова Львова, Андрій Садовий.

У рамках форуму представники Молодіжного крила «Об’єднання «Самопоміч» організували лекцію-розмову «Інноваційні жінки: нестандартний підхід до бізнесу». Успішні леді поділилися історіями своїх справ, власних проектів, котрим вони дали життя. Досвідом з аудиторією обмінювалися Христина Педь та Оксана Щур. Вони впевнені, що сучасна жінка – не лише берегиня домашнього вогнища. Нині це – самодостатня, цілеспрямована та наполеглива особистість, яка щодня прагне вдосконалюватися та втілювати ідеї в реальність. Вона не дозволяє побуту поглинути свої амбіції, навпаки – може впоратися як з сімейними, так і з робочими труднощами.

Христина Педь у своїх 28 років уже зібрала команду, встигла попрацювати у кільканадцяти проектах, а зараз реалізовує міжнародний – PedCommunity. Мета – представити світові якомога більше українців, які творять за кордоном новий та якісний продукт. І хоча триває проект менше місяця, успіхи є чималі. Команда PedCommunity нещодавно повернулася з Дубаї, де презентувала українські традиційні страви. Наші шеф-кухарі працювали на рівні з іноземними. Усі були приємно вражені, адже, виявляється, українська кухня може бути вишуканою та конкурувати з іншими. За словами лекторки, у планах ще 12 проектів у різних куточках світу.

Ще одним спікером була співзасновниця «HR-Кав’ярні», сертифікований психолог та бізнес-тренер Оксана Щур. Жінка з особливим трепетом та захопленням розповідала про улюблену роботу, яка щодня приносить їй натхнення. При цьому знає, як поєднати її зі справами сімейними, як створити справжню гармонію у житті.

«Я надзвичайно захоплююсь жіночим бізнесом, який є зараз у Львові, жінками, які творять бізнес по-жіночому. Це дуже круто, зовсім по-іншому, і це має величезні перспективи. Раджу мати свої правила, нікого не слухати, виходити за межі, за рамки, виходити із зони комфорту, тому що там є втілення абсолютно всіх мрій», – зазначає Оксана Щур-Шахова.

Загалом така унікальна подія, як «Інноваційна весна-2018», та лекція від «інноваційних жінок» зокрема, – чудова нагода долучитися до новаторських творчих проектів Львова. Найпрогресивніші науковці, дослідники та спікери надихають молодь братися за власні проекти та не боятися реалізовувати їх. Творити і вірити в свої справи – тоді все вийде!

Ольга Коваль