Канабіс: світове зло чи панацея?

Питання виправданості вживання марихуани та інших психотропних продуктів із рослин коноплі розпалює дискусії у всьому світі. Багато хто стверджує, що це абсолютне зло і його вживання не може бути виправдане будь-якою метою. Однак, науковці давно довели, що канабіс може бути корисним у медицині.
Отож, чи варто дозволяти законне дослідження та використання трав коноплі? Для того, аби дати відповідь на дане питання, потрібно перш за все розібратись що ж таке канабіс.

Люди здавна видобували з коноплі масло, тканини та папір, однак згодом, відкривши й інші властивості рослини, почали курити, нюхати, жувати та навіть втирати. Відомо, що основний компонент конопель, який впливає на фізичний й психічний стан людини – тетрогідраканабіол (ТГК). Відповідно, чим більше його потрапляє в організм, тим сильніший ефект.

ТГК – це один із канабоїдів, які впливають на рецептори в мозку. Ефект від споживання канабісу не можна назвати позитивним. Так, у людини червоніють очі, прискорюється серцебиття, спотворюється реальність та порушується координація.
Але якщо розглядати вживання конопляних рослин саме у медичних цілях, то доведено наступне: канабіс допомагає при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту, ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Позитивно до легалізації використання даної рослини в українській медицині ставиться і в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно, з певними застереженнями, нормальна світова практика», – стверджує вона.

Сьогодні чи не найвагомішим аргументом на користь використання канабісу у медицині є досвід Ізраїлю. Канабіс в ізраїльських клініках використовують передусім при лікуванні захворювань нервової системи, адже саме на неї рослина впливає найбільше. Люди, що потребують такого лікування, можуть без проблем отримати доступ до канабісу, а ліцензійне вирощування рослин контролюють міністерства охорони здоров’я та безпеки країни.

Медичний канабіс в Ізраїлі реалізовується у звичайних аптеках, де можна отримати зручну форму випуску, сорт чи ферму. Наразі в Ізраїлі заявляють, що готові забезпечити медичним канабісом й інші країни, де ця галузь лише розвивається.

Крім того, марихуана повністю легалізована у Канаді, Уругваї, Австралії, а також частково у США й інших країнах Центральної та Латинської Америки. У Європі канабіс також легалізований у Німеччині, Іспанії, Великобританії, а  у медичних цілях – в Росії, Швейцарії та Фінляндії.

Що ж стосується подібної практики в Україні? Сьогодні в нашій країні не лише будь-яке вживання, а й навіть дослідження канабісу перебуває під забороною. Однак, не варто забувати, що за статистикою в Україні 3% населення нелегально все ж вживають марихуану і щорічно на підпільний ринок вирощування канабісу йде близько 1 млрд гривень.

 

Артем Мєшков

 

Підписуйтесь на нас у Telegram