Лайфхаки. Поради першокурсникам


Нове студентське життя геть відрізняється від колишнього шкільного. Саме тому я і вирішила написати найважливіші, на мою думку, поради, які
допоможуть студенту-новачку зробити своє життя оптимально збалансованим.

Отже, поїхали:

  1. Приходь завчасно. Зрозуміло, що оточення є новим, через що напочатках ти почуватимеш себе як «не у своїй тарілці». Тож візьми собі за звичку приходити раніше на 10-15 хвилин. Це дасть тобі час звикнути то середовища.
  2. Слідкуй за змінами в розкладі. На відміну від школи, розклад занять може змінюватись, тому частіше звіряй його.
  3. Зроби “базу даних”. Зроби список підрозділів навчального закладу:  деканатів, бібліотек, факультетів. Тоді ніколи не заблукаєш.
  4. Веди конспекти окремо. Записувати всі конспекти в одному зошиті – економно, але не практично, адже готуватись до іспитів так надзвичайно важко. А ще, на зворотньому боці запиши прізвище, ім’я і по батькові викладача, який веде заняття. Тоді ти точно ніколи не забудеш, як до нього звертатися.
  5. Май “запас” у сумці. Це одна-дві запасні ручки та один чистий зошит, адже ці речі можуть закінчуватись в найвідповідальніші моменти.
  6. Вчися конспектувати лекції. Вигадай собі систему скорочень, якою користуватимешся. А лекцію не варто записувати дослівно, тільки найголовніше – тільки тези.
  7. Виділяй найважливіше. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного чи зеленого кольору або ж маркери – з їх допомогою ти зможеш підкреслювати найбільш важливі тези, ставити відмітки на полях, виділяти нові терміни.
  8. Студентське життя буває раз в житті. Бери активну участь у громадському житті групи й університету. Крім того, записуйся до різноманітних гуртків, які тобі до душі. Використай студентські роки сповна!

Бонусом добавлю декілька слів від самих студентів.

Максим Данилик:
«Не витрачайте час даремно. Якщо хочете домогтися успіхів в обраній професії, починайте ретельно займатись із самого початку навчання. Так ви отримаєте величезну фору над своїми одногрупниками, які потім стануть вашими конкурентами на ринку праці. Шукайте місця для практики за фахом, якщо є можливість, працюйте. Тільки так зможете не шкодувати про роки, витрачені на навчання.»

Аня Тетеріна:
«Університет – це місце перетину величезної кількості людей, до того ж дуже цікавих. Тут можна знайти тих, хто потягне тебе у паб – пити пиво. Але є ті, з якими будеш організовувати фестивалі, виступати на конференціях, їздити за кордон,  і з останніми набагато цікавіше.»

Ангеліна Шолудько:
«Влаштовуйтесь на роботу. Хай не повний день, але саме на роботу по-спеціальності, а не підробіток. Тоді ви не опинитеся в рядах випускників, які стогнуть про вічне “скрізь потрібен досвід”»

 

Ірина Гунчак

Підписуйтесь на нас у Telegram