Лайфхаки. Як стати “своїм” у новій компанії?

 

Є люди, яким комфортніше слухати, аніж говорити; читати книгу, аніж ходити на вечірки; мати вузьке коло знайомих, аніж постійно заводити нових. Це про тебе? Вітаю, ти – інтроверт. Але не спіши сумувати, адже ти можеш покинути зону комфорту та змінити це.

У житті трапляються ситуації, коли опиняєшся один в незнайомому оточенні. Ти не насолоджуєшся і не почерпаєш нічого, бо мозок штормують думки типу: “Що про мене подумають? Як мені діяти? Мабуть, краще промовчати? Чому я один такий закомплексований?” Знайомо?

У такому випадку, маю декілька порад. Можливо, давно відомі, але вони не працюватимуть, доки після всоте перечитаних порад психологів, тебе не навідає усвідомлення.

Усвідомлення того, що ти не один і це зовсім не страшно. Що емоції підвладні лише тобі і вся увага зовсім не на твоїй персоні.

Це спонтанне розуміння стосується будь-чого. Я досі не знаю як це працює, але рано чи пізно настає момент, коли те, до чого ти намагався себе привчити, відчути чи змотивувати, те, що ти так довго і безуспішно вивчав само заскакує тобі в голову і вже міцно-міцно там сидить.

Попередження! Не сприймай поради як чіткий план дій. Головне – розслабся! Інтроверсія – не діагноз і не вирок. Це ти і твій темперамент, який теж має переваги.

  1. Посмішка. Нехай вона буде щирою. Твої співрозмовники оцінять. Цим ти продемонструєш свою відкритість.
  2. Жарти. Смійся над чужими і жартуй у відповідь. Обережно! Не варто використовувати гостру сатиру чи висловлювати свої невподобання, якщо не впевнений в інтересах інших. Це може образити.
  3. Слухай. Уважно. Став запитання, взаємодій. Люди люблять бачити зацікавленість.
  4. Зацікав у відповідь. Розкажи про захоплення і світогляд. Обережно! Не будь нав’язливим і пам’ятай, що “скільки людей-стільки думок”! Не всі міркують так, як ти і одна ситуація-кардинально інакша через різні погляди. (це- як ракурс в фотографії)
  5. Будь собою. Так-так, я знаю, що це загальновідома і банальна фраза, але пам’ятаєш про раптове усвідомлення? Може це воно?

Відомо, що екстраверт –  ідеальна, за стереотипами, публічна особа. Він комунікабельний, говіркий і бере енергію від взаємодії з людьми, піддається “впливу з боку”.

Інтроверт – абсолютна протилежність. Йому притаманна поведінка, яка спрямована на творчість, комфортну самотність, скромність. Але це ніяк не страх та сором’язливість . Тому не кажіть інтроверту, що він такий. Ви змушуєте думати його, що це не емоція, яку можна контролювати, а невід’ємна частина характеру, яка буде супроводжувати його завжди.

Амбіверт ж – людина, яка поєднує в собі риси інтро- та екстраверта.

Такий тип, мабуть, більш “гнучкий” і по-різному проявляється, в залежності від ситуації.

Часом інтроверти заздрять першим, та дарма. Їх вважають більш вольовими через відсутність того ж “впливу з боку”.

Поширеною є думка, що інтроверти мають більше захоплень, творчих амбіцій і готові віддаватись їм з головою. Це є одним зі способів знайти спокій.

А ще у літературі багато випадків, коли лідери і спікери – саме інтроверти.

Детальніше про це пошукай в книжці Сьюзен Кейн “Сила інтровертів.Тихі люди у світі, що не може мовчати”

А якщо шукаєш внутрішньої впевненості, то більш художньо про це пише  Лоран Гунель в “Бог завжди подорожує інкогніто”

Пам’ятай, до якого б з 3-х типів не належав, Ти – індивідуальність. Зі своїм характером, особливостями, недоліками і перевагами.

 

Соломія Юревич

Підписуйтесь на нас у Telegram