Матриця успіху

Ми живемо на порозі Третьої світової війни, оскільки поставили під сумнів права людини. Усе починається з нас. Адже, як вкладаєш, так і отримуєш.

Про це у четвер, 4 квітня, розповів народний депутат України 8-го скликання, член партії “Об’єднання “Самопоміч” Олег Березюк на своїй авторській лекції “Як знайти свою енергію успіху?”, передає кореспондент “П’ятниці”.

Олег Березюк за освітою психолог, тому його судження ґрунтуються на професійному досвіді. Він не лише закінчив із відзнакою Львівський медичний інститут, а й навчався у США, де закінчив з відзнакою та золотою нагородою Іллінойський університет у Чикаго за спеціальностями біологія та психологія.

Для львівської молоді політик провів не просто лекцію, а скоріше дискусійну бесіду про успіх. Варто згадати, що схожі зустрічі уже не вперше організовує Молодіжне крило ” Об’єднання “Самопоміч” у Львові для усіх охочих. Такі події дають змогу молоді розвивати креативне та критичне мислення, вміння дискутувати. Втім, не лише львів’яни мають змогу поспілкуватися з паном Олегом, адже він регулярно проводить подібні лекції по всій Україні.

 

 

 

Дискусія розпочалася з того, якими якостями має бути наділена ідеальна людина. На думку нардепа, перш за все, важливим є здоров’я, а точніше самодостатність. Однак не менш вартісними вважається розум, уміння приймати рішення, самореалізація, соціальність, сила волі та відповідальність. Ідеальних людей не існує, проте потрібно намагатися ставати кращими протягом усього життя.

«Було б дуже дивно, якщо б хтось сказав, що він ідеальний!», –  зі сміхом зауважив Березюк.

Та рано чи пізно життя добігає кінця. Саме тому, людство вигадало так звані запобіжники смерті: традиції та обряди, релігію, закони, соціальні норми, ієрархію, лідерство. Найдавнішими та найвагомішими із них є традиції.

«Наші предки знали багато лайфхаків, які зараз лікарі пояснюють з наукової точки зору», – зазначив психолог.

“Так, наприклад, традиційний похорон, який триває три дні чи обряд першої подружньої ночі з кров’ю на простирадлі. Це звучить смішно, однак те, що придумали прабатьки, робить нас психічно та фізично дужими. Щодо релігії, то вона формує наш світогляд, змушує боятися покарання за погані вчинки”

Він також додав, що закони є найновішим запобіжним засобом, проте сьогодні людство неохоче їх дотримується.

Як же тоді досягнути успіху у сучасному світі? Відповідь проста: успіх – це постійний розвиток.

«Людина має кілька факторів розвитку: лібідинозна енергія, страх, ресурси та цінності. Вони можуть коливатись відповідно до кількості населення, яке кореспондує. Тобто, якщо ми керуємо трьома людьми, то займаємо посаду менеджера. Відповідно наше лібідо має перерости у інте́рес, нам потрібна вигода”, –  розповів Олег Березюк.

Коли починаєш керувати великою кількістю людей, то твій інтерес переростає у владу, ти відчуваєш від неї насолоду та отримуєш велику користь.  При цьому твої ресурси розширюються, тож ти володієш уже певною територією. Страх збільшується також, отже отримуємо певні загрози (вони можуть бути доволі різнопланові).

«Так, саме інте́рес, як говорила моя бабуся, – засміявся Березюк. – Щоб отримати зиск зі справи, використовуємо ресурси, однак не лише матеріальні, а й власний інтелект, який розвиваємо протягом усього життя. Проте, не варто недооцінювати страх та здорову параною. Гедонізм (життя в свою насолоду, без страху) значно придушує параною, що призводить до кризи у світі», – зазначив Олег Романович.

«Проте, є фактор, який не змінюється, – зауважив психолог, – і це цінності».

Незважаючи на усе, найважливішим фактором, який здатен привести тебе до успіху, зупинити та запобігти війну є права людини. Ми в гонитві за власністю забуваємо, що вона є всього лиш побічним ефектом. Нашою метою має стати вагома ціль при умові, що дотримаємося цінностей.

 

Христина Гавришків