Нотуй-і-голосуй. Як уникати групового мислення на зустрічах

Чи знаєте Ви, коли зустрічі перетворюються в абсолютне марнування часу? Можливо, ви дуже хотіли придумати нові ідеї чи знайти рішення. Проте ще до того, як хтось це зрозуміє, зустрічі заходять в глухий кут.

Усі зустрічі чи наради люблять заходити в глухий кут. Дві їхні улюблені безвихідні тактики – це груповий брейнстормінг та групові обговорення. Ти тільки дай їм маленький шанс, і вони витратять ваш час, заберуть енергію і залишать із в’ялими ідеями і малопомітними рішеннями. Але ж зустрічі не повинні бути такими.

У команді Google Ventures ненавидять наради. Вони використовують своєрідний метод, що дозволяє упустити моменти групових «роздумів», замінивши їх багатостороннім підходом та поглядом з різних перспектив. Так, як не вдалося вигадати цікавішої назви, вони називають такий метод «Нотуй-і-голосуй».

Наступного разу, коли вам будуть потрібні ідеї, проведіть нараду у вигляді нотуй-і-голосуй.

Як це працює?

  1. Нотуй

Дайте ручки та папірці кожному учаснику. Поставте таймер на 5-10 хвилин. Кожен записує на папері всі ідеї, які прийдуть йому в голову. Індивідуально. У тиші. Ці нотатки не будуть нікому передавати, тому можна не переживати, що ідеї видаватимуться безглуздими.

  1. Саморедагування

Поставте таймер на 2 хвилини. Кожен учасник проглядає свій перелік ідей, вибирає 1-2 найкращі. Індивідуально. У тиші.

  1. Озвучуємо та зводимо

По черзі кожен називає свої топ-ідеї. Жодних коментарів від інших. Просто озвучуємо написане і передаємо слово наступному. Хтось один записує ідеї на фліпчарт.

  1. Голосуємо

Поставте таймер на 5 хвилин. Кожен учасник/учасниця обирає ту ідею, яка на його/її погляд є найкращою. Індивідуально. У тиші. Важливо, щоб кожен написав ту ідею на папері.

  1. Озвучуйте та формуйте

По черзі всі озвучують голоси. Тут можливі короткі обґрунтування вибору, але в жодному разі не зміна голосу! Озвучуйте, що написано. Відобразіть голосування на дошці. Ось так, наприклад.

  1. Приймайте рішення

Хто приймає рішення? Вона повинна зробити фінальне уточнення – не група. Вона може обрати – поважати голоси чи ні. Це не так дивно, як звучить: замість того, щоб «танцювати» під чужу точку зору та почуття, у вас з’являється чудовий механізм. Всі голоси враховані.

  1. Радійте! Це зайняло всього лиш 15 хвилин!

Нотуй-і-голосуй не ідеальний, але швидкий метод. І це точно ліпше, ніж заїжджений двогодинний метод розмов.

Звичайно, вам варто адаптувати цей метод до потреб команди чи формату питання, що вирішується. Іноді варто давати людям можливість кількох голосів. Іноді спробувати обговорення. Проте той факт, що учасники роблять велику частину роботи самостійно, значно підвищує ефективність.

Чому це працює?

Тихий час подумати

Наради по замовчуванню не дають можливості сфокусуватись та подумати. Групові брейнсторми, коли всі вигукують свої ідеї і переконують чи доповнюють одне одного – це весело, але досвід показує, що найсильніші ідеї народжуються індивідуально.

Паралельно краще, ніж послідовно

Звичайні наради – послідовні. Іншими словами, одна людина говорить в якийсь момент, і трапляється, що одна людина говорить постійно. Це означає, що існує своєрідна міра визначення тривалості зустрічі. Паралельна робота дозволяє збільшити «пропускну здатність» наради. Вдається розглянути та прийняти більше рішень.

Проведення голосування

Записування свого голосу гарантує, що учасник не змінить точки зору через те, що хтось авторитетний голосує по-іншому. Це такий собі соціальний прийом – ми природньо хочемо змусити інших відчувати себе добре і формувати консенсус на зустрічах. Конфлікт – корисний.

Переклад з джерела: https://library.gv.com