Одинадцять способів покращити навички управління часом


Управління часом – це вміння, яким багато хто з нас намагається оволодіти через необхідність. Та спроби змусити себе працювати себе через силу часто призводять до появи шкідливих звичок, що не дозволяють використовувати свій час на всі сто відсотків. Тож лови декілька підказок для кращого управління часом.

 1. Складання To Do List: записуй якомога більше завдань, навіть дрібниці. Якщо ще не користуєшся планувальником чи записником – почни робити це. Звичайний To Do List – величезна допомога будь-кому. Але не перестарайся: уникай списків такого розміру, що тобі ліньки їх навіть прочитати.
 2. Використовуй кожну вільну хвилину: ходьбу, водіння автомобіля, душ для планування часу. Подумай про те, що є твоїми цілями на той чи наступний день. Які цілі найважливіші? Пріоритетність – це ключ до успіху.
 3. Нагороджуй себе: кожного разу, коли виконуєш щось, особливо важливі речі, переконайся, що знайдеш час на винагороду. Автор фільму “Механічний апельсин” Ентоні Берджес використовував “Метод Мартіні” для того, щоб робити заплановане. Чоловік встановив ціль – вивчення 1000 іноземних слів на день. Після завершення роботи, він розслаблявся, сьорбав «мартіні» і відправлявся відпочивати. Можливо, «мартіні» не є ідеальною нагородою для декого, але метод цей справді дієвий.
 4. Зосереджуйся на одній справі: людський розум працює більш ефективно, коли ти сконцентрований на конкретному завданні. Мультизадачність зовсім несумісна з високою продуктивністю. Приділяй увагу одній справі і роби її не відволікаючись. Будь обережний, щоб не поєднувати завдання. Іноді мультизадачність може здатися ефективнішим рішенням, але це не зовсім так.
 5. Уникай зволікань: намагаючись бути більш продуктивним, перш за все, варто відмовитися від відкладання справ у «шухляду». Це – найбільший вбивця твого часу.
 6. Встанови власні дедлайни: ніхто не любить часові рамки. Вони викликають стрес та хвилювання. Хорошим способом уникнення негативних емоцій через недостачу часу є власні дедлайни. Проаналізуй, що тобі потрібно зробити. Зроби це вимогливо, але об’єктивно. Виконуй завдання, та не забувай нагороджувати себе за успішність. Це не тільки допоможе тобі заощадити час і зробити себе більш продуктивними в довгостроковій перспективі, а й у тебе також залишатиметься резервний час до «справжнього» дедлайну.
 7. Правильно розподіляй обов’язки: не варто брати на себе більше, аніж ти зможеш виконати. Переоцінка своїх здібностей часто призводить до депресії. Щоб уникнути цього, варто просто не соромитися відмовляти в тому, що не зможеш зробити.
 8. Запиши довгострокові цілі: у повсякденному житті ми можемо часто забувати про нашу мету. Створення такого плану допоможе тобі уявити завдання, які стоять перед тобою в часовій перспективі, та синхронізувати з ними поточні задачі. «Чому я зараз займаюсь цією роботою? Я міг би переглядати вдома “Гру престолів ” – якось спаде тобі на думку. Тоді просто поглянь до своїх довгострокових цілей. Вони нагадають тобі про погашення іпотеки чи потребу складати гроші на навчання в коледжі. Переглядай ці цілі щомісяця та регулярно доповнюй їх.
 9. Працюй в команді: ця порада гармонійно доповнює сьомий пункт списку. Так, відмова від зобов’язань може налякати декого. Але це – хороший спосіб збільшити продуктивність команди в цілому. Переконайся, що цілі команди є цілком зрозумілими, та що всі знають, хто відповідає за поставлені завдання. Також дуже важливою є комунікація команди. Якщо вона працює неналежним чином, то це безпосередньо впливатиме на продуктивність. Розподіляйте завдання тим, хто найкраще підходить для них, і робота піде набагато швидше.
 10. Будь обережним, щоб уникнути емоційного вигорання: воно виникає тоді, коли твоє тіло й розум більше не встигають виконувати завдання, які ти вимагаєш від них. Не намагайся змусити себе робити неможливе. Виділяй час для важливих завдань, але обов’язково залишайте час для відпочинку та роздумів. Переглянь свої останні досягнення. Аналіз та рефлексія – одні з найкращих способів отримання впевненості в собі, що означає більшу продуктивність.
 11. Слідкуй за своїм часом online: це допоможе тобі не «зависати» надовго у віртуальному світі. Встанови додаток «Space» на смартфон, який сповіщатиме, коли ти засидівся за екраном. Звільнений від соцмереж час ти зможеш використати на щось корисніше.

Той, хто розбирається в управлінні часом, може здобути набагато більше від життя, аніж звичайна людина. Спробуй використовувати ці поради щоденно, та побачиш, як твоя продуктивність невпинно зростає.

 

Оригінал статті

Підписуйтесь на нас у Telegram