Олена Кайсим. Мотузка із чужої думки чи власна свобода


Кожного дня наші дії і думки паралізує чужа думка. Зв’язує нам руки та ноги міцною, грубою мотузкою. Ми не можемо зробити ні кроку,  не можемо поворухнутися. Дії та слова обмежені. Та на противагу цьому ми і не намагаємося вирватися. Тому, що над нами бере гору страх. Страх, що чужа думка все ж виявиться правильною, а ми знову зазнаємо краху, зганьбимося і знищимо свою хорошу репутацію у суспільстві.

Перечитавши безліч різних книг, що торкаються тем психології, (а особливо тих, що стосуються емоційно-вольової сфери, міжособистісних стосунків та соціалізація особистості) ви все одно можете не отримати бажаного результату. Психологія кожної людини є різною. Щоб позбутися важкого тягаря, потрібно спочатку зрозуміти його походження. Щоб викорінити раз і назавжди – і знову відчути себе вільною людиною. Адже важко жити у світі, де кожен замість того, щоб вислухати тебе, перебиває і закриває рот своїми ж брудними руками, заплямовуючи цим також і самого себе.

З іншого боку, хтось вважає, що стороння  думка зовсім не є шкідливою чи негативною, а навпаки – допомагає людям, підштовхує їх до чогось справді гідного. Але, скажу вам, що така думка вже не буде чужою. Це вже, радше, називається порада чи допомога. Тобто, потрібно вміти сортувати слова, які ви чуєте у свій бік і правильно їх сприймати. Розрізняти кривдників і доброзичливців. Легше ставитись до сказаного, більше дослухатись до себе. Ваш розум не стане вас обманювати, якщо ви цього не допустите. Якщо припините дозволяти різним чужакам вмішуватись у систему вашої підсвідомості і перепрограмовувати всі налаштування на свій лад.

Із кожним днем у соцмережах невпинно зростає кількість хейтерів, які, сидячи у своїх маленьких коробках, тільки й думають про те, як висловити комусь своє незадоволення, покритикувати когось, не усвідомлюючи, чи важливою є та думка для оточуючих, чи це, як частіше буває, просто купа затхлих слів, що забруднюють простори Інтернету і ваш мозок. Звертати на це увагу, не звертати, а можливо стати цим же хейтером – вирішувати вам. Все у ваших руках. І не потрібно говорити про те, що ви не можете нічого з цим зробити. Ви набагато сильніші, ніж ви гадаєте. Страх у вашій голові. Потрібно перемкнутись – велику роль тут грає самонавіювання. От саме воно і може стати вам у нагоді не лише у цьому випадку, а й загалом у житті.

Враховуючи власний досвід, наостанок додам декілька порад (не нав’язливих – дружніх):

– Більше впевненості у собі. Геть страх та інертність.

– Вмикайте мозок, вимикайте зайві, сторонні шуми.

– Забезпечте себе колом близьких та рідних і не відпускайте їх від себе ні на крок. Саме вони і стануть для вам тими порадниками, чия думка буде для вас неабияк корисною. Їх відштовхувати не потрібно ні в якому разі. Це не якісь там хейтери – це люди, які вас люблять і хочуть вам лише добра.

– Вчіться розбиратися у людях. (Знову ж таки, книги можуть надати вам багато корисних, потрібних підказок та настанов, але це не замінить власний досвід. Потрібно працювати над собою, думати та багато аналізувати). Не кожне сказане слово має на меті скривдити вас чи принизити. Все залежить від того, хто є власником цього слова.

– В кожної проблеми чи задачі є розв’язок. Він приховується десь глибоко у вашій підсвідомості. Віднайти його можете тільки ви. Варто лише додати певних зусиль.

– Чужа думка не є страшною. Страшним є те, що ви сприймаєте це надто близько до серця. Невже ви вважаєте побічних, чужосторонніх осіб важливішими за власне «я»? Навчіться поважати і довіряти собі.

– Ваше життя, думки, дії – це ви самі. Не той, хто спостерігає за вами збоку, не той, хто вважає вас неправим і прагне в будь-яку мить викинути чергове сміття, яке днями накопичує у власній голові у маленькій кімнатці, сидячи днями вдома і моніторячи ваше життя, коли не має власного.

– Ви нікому нічого не зобов’язані. Виконувати чиї-небудь вимоги, якщо це йде врозріз з вашими бажаннями – не у ваших правилах. Ви повинні це пам’ятати.

– Цуратися чужих слів також не варто. Дослухатися, аналізувати, добре подумати, чи це дійсно варте вашої уваги, подякувати та зробити так, як вважаєте буде кращим для вас самих.

Допустившись помилки, не варто розчаровуватись. Знову ж таки, це досвід. Ваш досвід.

А тепер виборсуйтеся зі щільно затягнутих мотузок і з вільною душею, з чистим розумом звершуйте всі свої справи, робіть так, як хочеться вам. Не бійтеся власних помилок. Уникайте та запобігайте тому, щоб чужі помилки керували вашим життям і мали нахабність його зруйнувати.

Будьте мудрими, вірте в себе і свої сили.

Ви можете, ви знаєте набагато більше, ніж підозрюєте.

 

Олена Кайсим

Підписуйтесь на нас у Telegram