Перші спроби. ПозитивWOW – Фестиваль, що дарує позитив


5`nyza
дає змогу юним журналістам спробувати себе. Тож лови матеріал із нової рубрики «Перші спроби».

Документальні відеосюжети, науково-популярні, мультиплікаційні, ролики соціальної реклами, відеопоезія, відеографіка, музичні відеоролики та кліпи… Саме у таких найрізноманітніших жанрах творчо реалізуються діти з особливими освітніми потребами, які беруть участь в Учнівському фестивалі короткометражних фільмів «ПозитивWOW!». У Львові в квітні цього року він пройшов вдруге.

А виникла ця ідея у вихованців гуртка «Юні журналісти» (керівник Олена Дітчук) Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району м. Львова  наприкінці 2015 року, коли вони разом з учнем СЗШ № 77 Орестом Новоставським створили відеосюжет «Мистецтво, ти даруєш благодать!». Тепер Орест – постійний учасник Фестивалю.

Чому, на твою думку, наш фестиваль «ПозитивWOW!» отримав таку назву?

Я вважаю, що цей фестиваль дає людям надію на краще. А ще він є надзвичайним, оригінальним – дійсно WOW!

Що було найцікавішим для тебе у створенні відеосюжетів?

Створювати мультики, монтувати відео. Взагалі, така робота з комп’ютером мене зацікавила. Подобалося бачити результат в Інтернеті. Коли я робив, то мені самому це давало позитив. Усі в родині – мама, маленький братик, сестричка, мої тітоньки – із задоволенням підтримували мене. Це теж надзвичайно важливо!

Які труднощі виникали у тебе під час участі у цьому фестивалі і як ти їх долав?

Труднощів великих не було. Єдине, що коли треба було озвучувати, то було важко. Я працював над дикцією, вимовою і подолав ці труднощі. А ще я освоїв нові для себе комп’ютерні програми.

Що надихає тебе на створення відеосюжетів?

По-перше, родина дає натхнення, по-друге, дівчата, які зі мною разом були у творчій групі. Взагалі було таке враження, що мене все надихає.

Які поради ти можеш дати майбутнім учасникам Учнівського фестивалю короткометражних фільмів «ПозитивWOW!»?

Беріть участь у фестивалі без страху. Не бійтеся і не хвилюйтеся, що щось не вийде. Бо є підтримка від педагогів та інших учасників. Ви не одні! Фестиваль дає багато емоцій. І життя стає наповненим.

Як змінилося твоє життя після участі у нашому фестивалі?

Саме життя не змінилося. А все хороше, що я отримав від «ПозитивуWOW!», буде завжди зі мною. А саме – позитив, той інтерес, інтрига, які супроводжували мене під час участі у цьому фестивалі.

Мама Ореста п. Люба додає: «Нам сам Господь Бог послав таку можливість. Я думала, що у нас нічого не вийде. Потім я зрозуміла, що син не тільки сам почав серйозно працювати над собою, але й почав вчити братика і сестричку. Він у мене позитивний хлопець. У нього є натхнення до спілкування і роботи. Я із задоволенням бачу, як він самовдосконалюється».

 

Спілкувалися Софія Хима та Христина Гулик, вихованки гуртка «Юні журналісти» ЦДЮТ Залізничного району м. Львова
Фото: Unplash, власні джерела

Підписуйтесь на нас у Telegram