Поразка – причина відмовитись від своїх цілей чи найкраща мотивація?


Спробуймо помізкувати над тим, яке ж істинне значення успіху в нашому житті? Мабуть, більшість зараз змалювали образ людини з червоним дипломом, перспективною професією, стабільним заробітком, люблячою сім’єю, великим колом корисних знайомств, морем друзів та можливістю подорожувати. Постає запитання, як цього досягти?

«Та їй просто пощастило; в нього всього-на-всього батьки заможні; ця, мабуть народилась під щасливою зіркою, а тому взагалі в усьому допомогли…» Карма, доля, фатум, всесвіт, називайте це як вам заманеться, але все це є наслідком нашого минулого, яке має величезний вплив на майбутнє. Ми ж можемо навіть не здогадуватись, який шлях пройшли ті люди, які видаються нам успішними.

Було б класно отримувати усе й одразу, але життя ще та штучка: як тільки все йде на диво гладко, то  отримуєш порцію траблів, так званого «добрячого ляпаса» у вигляді невдач в особистому житті, на роботі чи проблем в сім’ї. Але ж погодьтесь, без таких пригод було б нудно? Ніхто не каже підставляти одразу другу щоку для наступного удару (готовим потрібно бути до всього). Але щоб цього не повторилось, ми маємо виносити для себе певний досвід.

Мені дуже імпонує фраза відомого баскетболіста, Майкла Джордана:

«За свою кар’єру я пропустив понад 9000 кидків, програв майже 300 ігор. 26 разів мені довіряли зробити фінальний переможний кидок, і я промахувався. Я зазнавав поразок знову, і знову, і знову. І саме тому я домігся успіху.»

Успіх – це здатність крокувати від однієї невдачі до іншої, не втрачаючи ентузіазму. Звучить як кліше, але ж зовсім не позбавлене сенсу, щось в цьому таки є. А якщо все ж спробувати ставитись до поразок, як до захоплюючої гри, додавати в складні ситуації трохи авантюризму та сприймати їх у вигляді цікавих випробувань…

Кожному дається такий хрест, який здатна витримати його спина. На перший погляд – ще одна банальна фраза. Але кожне випробування дається для того, аби зрозуміти те, що ми вже ніколи не будемо такі як вчора.

Адже ми сьогодні – це результат нашого вчорашнього життєвого досвіду. Тож якщо вам не до вподоби те, що ви бачите на даному етапі, то це означає, що ви не винесли жодного уроку з минулої ситуації. Тож готуйтесь до «реплею» подій. Не хочеться, ну то змінюйте себе!

Безумовно, не варто тішити себе ілюзіями, що успіх та слава приходять за одну ніч. Це – тривалий процес нашої еволюції, шлях, на якому чекають різні ситуації. Та фішка полягає в тому, аби не вішати на них ярлики. Тут потрібно відмовитись від властивості надавати всьому певні оцінки, бо всі події за своєю суттю є нейтральними.

Просто ловіть кайф від того, що ви робите, не шукайте легких шляхів розв’язання тих чи інших ситуацій. По великих цілях значно важче промахнутись, чи не так? Займайтесь улюбленою справою, аби можливості і бажання зливались в одну вибухову суміш для подолання будь-яких труднощів. Саме тоді все складне видаватиметься надзвичайно легким.

Творіть, а іноді і витворяйте, удосконалюйтесь і мрійте, тоді життя приноситиме лише позитив!

Таня Полозок
Фото: Unsplash

 

Підписуйтесь на нас у Telegram