Правила для першокурсників, або як вижити новеньким в університеті?

  1. Не бійтеся викладачів. Не згадуйте слова вчителів, що в університеті всім на вас байдуже та ніхто вам не допомагатиме . Це неправда. Викладачі такі ж люди, з ними спокійно можна поговорити, виправити оцінки, підтягнути знання і просто дізнатись щось нове.
  2. Не бійтеся сесіі. Так, це щось нове для вас, а в школі такого не було. Але порівняйте це з підсумковими контрольними або з якимось зрізом знань. Ви просто підсумовуєте своі знання за семестр. а головне – там теж можна списати, якщо постаратись:)
  3. Не бійтесь нових людей. Університет – це чудово! Тут знаходять нових друзів, хороших знайомств, а часто і свою другу половинку. Тому, не переживайте, що ви нікого тут не знаєте – все виправляється.
  4. Все нове – прекрасне. Запам’ятайте це! І впитуйте у себе знання та інформацію, як губка. В подальшому усе пригодиться. Навіть те, що ви вважали неважливим і нецікавим.
  5. Ви можете помилитись у виборі професіі. І це нормально. Ви завжди можете поміняти групу, факультет чи університет. У вас є на це час! Перший рік – це як випробовувальний термін, який ви даєте своій професіі. Не сподобалось – міняєте.
  6. Страх бути аутсайдером. А чому ви взагалі маєте ним бути? Мене от моі однокласники вважали поганою людиною, але в університеті я спілкуюсь з великою кількістю людей та маю близьких друзів. Ніхто не має права впливати на вас своєю думкою! Ви неповторні! Забудьте, що раніше ви могли комусь не подобатись. Ви прийдете у повністю новий колектив, де можете показати справжніх себе, і вас за це полюблять.
  7. Розвивайте ваші інтереси. Любите фоторафувати? Вчіть фотошоп та набивайте руку, фотографуючи знайомих! Подобається писати твори? Заведіть блог та публікуйте іх, а раптом хтось вас помітить! Захоплюєтесь іноземними мовами? Відвідуйте різні курси, заходьте на онлайн-сайти, знайомтесь з іноземцями! Хочете більше займатись футболом? Тренуйтесь та займайтесь! Кожне ваше захоплення є цікавим. Не думайте, що хтось знає/може/хоче більше. Ви маєте бути найкращими в першу чергу для себе.
  8. Розважайтесь. Запам’яйте – ваша молодість коротка. Не забудьте проживати її і для себе. Знайомтесь, гуляйте, кохайтесь! Це ваше життя, ви в праві робити все, що захочеться!

Дмитрик Юлія