Вікторія Заблоцька. Мандрівки? А для чого вони нам?


Між усіма поколіннями багато певних відмінностей. Тривалість життя, наслідки еволюції, вміння пристосовуватись до прогресу науки, наявність ввічливих манер, егоїстичність, лінь та багато чого іншого.

Однією з відмінностей «покоління У» (людей, що народилися у 80-х – 90-х) і «Z» (народилися після другої половини 90-х) є жага до подорожей та пізнання  нового. Навіть я , пишучи цей пост, сиділа у літаку. Проте з чим це пов’язано та звідки взялась така манія?

Раніше люди також любили подорожувати. У добу Великих географічних відкриттів їх до цього спонукали такі речі як торгівля, відкриття нових земель, бажання стати відомими та принести славу своїй країні. Сьогодні ж люди подорожують, керуючись іншими мотивами. Це – нові знайомства, мальовничі краєвиди, вивчення іншої культури. І ні, ці подорожі відбуваються аж ніяк не через бажання просто «розтринькати гроші» (як часто думають старші). Вони справді захоплюють, і щоразу ти хочеш мандрувати якнайдалі та якнайдовше.

Не тільки я дотримуюсь такої думки. Ось, наприклад, декілька висловів відомих людей про мандрівки:

  • «Життя під час подорожі – це мрія в чистому вигляді» – Агата Крісті
  • «Подорожуй тільки з тими, кого любиш» – Ернест Хемінгуей
  • «Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку» – Св. Августин
  • «Просто мандрувати – це нудно. А от мандрувати з метою – це захопливо і корисно.» – Сарджент Шрайвер
  • «Подорожі множать всі людські емоції» – Пітер Хьог
  • «Розумний мандрівник ніколи не зневажає свою власну країну» – Карло Гольдоні

Якщо ти досі думаєш, що подорожі – пусте витрачання грошей, і вони не приносять жодної користі, тоді саме зараз я доведу тобі протилежне. Я вже згадувала вище, що під час мандрівки ми дізнаємося щось нове, і це дає нам можливість розширювати власний світогляд і отримувати нові захоплення.

Також під час подорожей ми відпочиваємо. Погодьтеся: нам не потрібно переживати за роботу, як вчасно дістатись на важливу зустріч, чи ще щось. Ви просто замовляєте тур де усе вже зробили й без вас, і їдете.

А ще під час мандрівки ми маємо купу часу для роздумів. Хіба не хочеться інколи залишитись наодинці з самим собою, подумати про минуле, теперішнє, майбутнє? Думаю, завжди потрібно виділяти на це час, а особливо під час подорожей. Крім того, під час будь-якої поїздці ми можемо насолодитися красою нашої планети. Особисто мене це надихає, мотивує створювати щось нове та розвивати себе.

Поставлю ще одне, мабуть, останнє питання. З ким ти подорожуєш? Скоріш за все, це ваші рідні, близькі люди, тому під час подорожі ти зможеш приділити їм більше часу, аніж у рутинному житті.

Сподіваюсь – довела тобі, що мандри – прекрасна й корисна річ. Тому подорожуй сам та надихай до цього інших, бо подорожі мають досить причин, аби стати невід’ємною частиною кожної людини.